Okres Pierwszej Komunii Świętej zbliża się wielkimi krokami. W końcu maj to nie tylko miesiąc kwitnących kasztanów i egzaminów dojrzałości. To także wielkie święto dla kilkulatków, którzy po raz pierwszy przystępują do tego sakramentu. To także wyzwanie dla rodziców – pierwsze takie wyzwanie organizacyjne, bo przygotowań jest mnóstwo. Tego dnia szczególnie pięknie chcą wyglądać dziewczynki, Już sama sukienka komunijna jest ich spełnieniem marzeń o byciu księżniczką. Teraz tylko zadbać o dodatki.

Bolerko, rękawiczki i rajstopy dziewczęce

Dodatki też są ważne, to one dopełniają całości, są swoistą kropką nad “i” do stroju dziewczynki. Często rodzice dobierają sweterki, bolerka, wianki, pierwszą biżuterię oraz rajstopy dziecięce..

 Do pięknej komunijnej sukienki najlepiej pasują białe rajstopy dziewczęce lub po prostu w kolorze cielistym. Producenci również i dla 8-latek przygotowali różne warianty. Na rynku dostępne są całkowicie gładkie, jak i z delikatnymi, dziewczęcymi, subtelnymi wzorkami – w kropki, kwiatuszki, czy z delikatnymi listkami. Mogą się bardziej wyróżniać lub być niemal nie widoczne.

Alby – czas się wyróżnić

Te wzorki mogą okazać się wyjątkowo istotne przy albach, jeśli rodzice zdecydują się na takie rozwiązanie. Alby to ujednolicenie dzieci, ale właśnie wówczas takie elementy jak rajstopy dziewczęce stanowią jedyne wyróżnienie. Wówczas warto postawić na delikatne wzorki, dzięki którym każda dziewczynka będzie miała coś, co ją charakteryzuje. Swoją własną indywidualność. I nawet dla 8-latki jest to cenna wartość. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *