Siedzenie 8 godzin przy komputerze, chodzenie w uciskających butach lub cały dzień w szpilkach na tyle obciążają nogi, że wieczorem może (i zazwyczaj tak się dzieje) pojawiać się ból nóg i opuchlizna. Jednak prawdziwy problem pojawia się, kiedy dochodzą jeszcze problemy z żylakami, niewydolnością żylną i obrzękami. Ale można temu przeciwdziałać, a nawet leczyć, jeśli przebieg choroby jest łagodny. Wówczas mogą wystarczyć rajstopy uciskowe.

Medycyna i moda

Rajstopy uciskowe wykorzystują medyczne odkrycie w walce z w/w chorobami jakim jest stopniowy ucisk kończyn dolnych. Dzięki temu nie dochodzi do obrzęków, poprawia się przepływ krwi i wzmacniają się naczynia krwionośne – zarówno to główne, jak i te cieńsze. 

Dla kogo?

Przede wszystkim dla tych kobiet, które zmagają się z tymi problemami. Ale rajstopy uciskowe mogą wybrać także osoby na nie narażone np. te obciążone genetycznie, wykonujące pracę wymagające ciągłego siedzenia lub stania (np. fryzjerki)  lub kobiety w ciąży. U nich zagrożenie obrzęku nóg, a następnie żylaków znacznie wzrasta. Dlatego rajstopy uciskowe będę w ich przypadku idealną profilaktyką. 

Lato, jesień, zima, wiosna

Ich kolejną zaletą jest duży wybór. Dostępne są zarówno w wersjach grubszych, doskonałych na chłodniejsze dni. Ale można także kupić rajstopy 15 den o tych funkcjach, które sprawdzą się w cieplejszych miesiącach. 

Jeśli zatem można o siebie zadbać i przeciwdziałać problemom w przyszłości, warto to zrobić. Moda i medycyna wychodzą z tym naprzeciw.  Aż szkoda nie skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *