Wprawdzie w ciągu ostatnich lat trudno było mówić o polskiej zimie – brak śniegu, czasem lejący się z nieba deszczyk lub nawet ulewa, temperatura sięgająca kilku stopni powyżej zera. Przypomina to raczej zimę północnych Wysp – Wielkiej Brytanii, czy Irlandii. Jednak ten wilgotny klimat daje nam popalić – odczuwalny jest przez nasze organizmy znacznie gorzej niż siarczyste mrozy, do których byliśmy przyzwyczajeni jeszcze 20 lat temu. Dlatego istotny jest właściwy ubiór. Ciepłe wdzianko, do którego dobierzemy czarne matowe rajstopy skutecznie ochroni przed chłodem i wilgocią. 

Zimowa kurtka?

Czasem tak, częściej nie. Obecny klimat powoduje, że wiele kobiet chodzi w tym samym płaszczu, czy kurtce, co jesienią. Wystarczy tylko cieplejszy sweter, albo po prostu ubiór na cebulkę, żeby było idealnie. Gorzej jest z butami. Może o śniegowcach można zapomnieć i włożyć do lamusa, jednak kozaki zdecydownie powinny mieć dodatkową warstwę izolacyjną. A żeby nie bylo za ciepło w stopy, zamiast grubych rajstop wystarczy wybrać grube rajstopy matowe.

Mat idealny do zimowego stroju

Właśnie matowe rajstopy są doskonałe do cięższych i cieplejszych spódnic zimowych. Perfekcyjnie skomponują się z elegancką sukienką do biura, czy garsonką. Będą też ciekawym uzupełnieniem wieczornego stroju dyskotekowego. Chociaż tutaj można pokusić się także legginsy. Osoby o bardziej kobiecych kształtach mogą dostać także legginsy czarne plus size, wiec każdy znajdzie coś dla siebie. Do nich wystarczy świecąca bluzka, podkolanówki kabaretki i można ruszać na podbój dyskotekowego parkietu.

Co z tą mikrofibrą?

Fakt, w zimowe dni nie zapominajmy, że istnieją rajstopy z mikrofibry – dostępne również wersjach matowych. Są grubsze – półkryjące lub kryjące i przede wszystkim niezwykle wytrzymałe, co jest ich największą zaletą.

Jak widać rajstopy to jedno z wynalazków XX wieku – które do tej pory święci triumfy i zdobywa rzesze fanów. Bez względu na to, jak nieistotną częścią garderoby mogłyby się wydawać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *